УЧАСТЬ У НАУКОВОМУ ФОРУМІ В БОЛГАРІЇ

16 жовтня 2019 р. в Софії в Етнографічному музеї БАН відбулася ХІV Міжнародна наукова конференція «Драгоманівські студії». Її організатори – Інститут етнології та фольклористики з Етнографічним музеєм БАН, Софійський університет ім. Св. Климента Охридського, Українська недільна школа, Фундація «Мати Україна» та Посольство України в Республіці Болгарія.

Вона була приурочена до 130-річчя прибуття видатного українського вченого Михайла Драгоманова до Болгарії для роботи у новоствореному Софійському університеті. Серед учасників – науковці з Інституту історії України НАН України, Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Рильського НАН України, Інституту етнології та фольклористики з Етнографічним музеєм БАН, Софійського університету ім. Св. Климента Охридського, Пловдівського університету ім. П. Хілендарського, Національного університету «Острозька академія», Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна та Сумського державного університет, а також представники української громади та преси.

Наш колега, член Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин Валерій Власенко виголосив доповідь «До історії української преси в Болгарії (міжвоєнний період)».

Під час конференції  відбулася презентації збірника «Україна і Болгарія в історії Європи». Його представила голова Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин Ірина Матяш.

Інформацію про конференцію поширили болгарські й українські ЗМІ – електронне видання «Украински вести» (http://www.ukrpressbg.com/dia-Dragomanov-20191016-14-studii.html) та газета «День» (https://day.kyiv.ua/uk/news/171019-u-sofiyi-tryvaye-tyzhden-ukrayinskoyi-nauky).

Залишити коментар