Юридичний Навчально Науковий Інститут Права Сумський Державний Університет

Що вивчають студенти-міжнародники?

Освіта за спеціальністю «Міжнародне право» вважається вищою юридичною освітою. Саме тому підготовка юриста-міжнародника включає в себе як галузі національного права (порівняльне конституційне, кримінальне, цивільне, адміністративне право), так і міжнародно-правовий блок (міжнародне публічне право, міжнародне приватне право, право Європейського Союзу, порівняльне правознавство). Крім того, значна увага приділяється мовній підготовці.

Де можна працювати?

Юрист-міжнародник може працювати в органах державної влади та місцевого самоврядування, в суді, нотаріаті, прокуратурі та адвокатурі. Але для нього також відкриті можливості працевлаштування в дипломатичних і консульських установах, а також в міжнародних організаціях (наприклад, Європейському суді з прав людини чи ОБСЄ). Важливим напрямком роботи юриста-міжнародника є супроводження зовнішньоекономічної діяльності, правова допомога клієнтам-іноземцям та вирішення питань міграційного права.

Які перспективи у спеціальності?

З огляду на стрімку інтеграцію України до міжнародних організацій (наприклад, за останні 30 років Україна стала членом Ради Європи, Світової організації торгівлі, підписала Угоду про асоціацію з Європейським Союзом та отримала статус кандидата в члени ЄС тощо) роль юристів-міжнародників зростає. Крім того, розширення торгівлі з іншими державами та зростання міграційних потоків значно актуалізує потребу в фахівцях зі спеціальності «Міжнародне право».

В умовах воєнного конфлікту та повоєнного відновлення юристам-міжнародникам належить провідна роль у документуванні воєнних злочинів, притягнення колаборантів до відповідальності, реалізації перехідного правосуддя.